Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 1.1.2022

V pátek testy v ČR potvrdily 4992 případů koronaviru, téměř o 3000 víc než před týdnem. To byl ale Štědrý den a méně se testovalo. První mezitýdenní růst od 1. prosince je tak zkreslený tím, že se srovnává pracovní den se svátkem. Dál ubylo lidí s covidem-19 v nemocnicích, jejich počet se dostal těsně nad 3000. Nižší byl naposledy počátkem listopadu.

Pražská policie na silvestra zasahovala hlavně kvůli pyrotechnice

Uplynulý silvestr byl podle pražské policie klidnější než oslavy konce roku před pandemií koronaviru. Policisté od pátečních 18:00 do dnešních 06:00 vyjížděli na základě 500 oznámení na linku 158, největší telefonátů zaznamenali na Nový rok hned po půlnoci. Mezi nejčastější prohřešky patřilo pouštění pyrotechniky na zakázaných místech, policisté zasahovali u výtržností v ulicích a domácích hádek.

Pražští hasiči při novoročních oslavách zasahovali u 57 požárů, loni u 18

Pražští hasiči při novoročních oslavách zasahovali u 57 požárů způsobených zábavní pyrotechnikou. Loni vzhledem k zákazu vycházení vyjeli k 18 požárům. Hasiči v Praze zasahovali i u jiných případů, například čtyři minuty po půlnoci to byly zabouchnuté dveře rodinného domu.

Prvním dítětem narozeným v Praze je Eleanor, která přišla na svět na Bulovce

Prvním dítětem, které v Praze přišlo na svět v roce 2022, je Eleanor. Narodila ve Fakultní nemocnici Bulovka osmnáct minut po půlnoci. Šlo o porod přirozenou cestou, sdělila mluvčí nemocnice Eva Libigerová. Loni se jako první dítě v Praze narodil chlapec, přišel na svět kolem 1:00 ráno v podolské porodnici.

Silvestrovských 4992 případů koronaviru v ČR bylo víc než před týdnem

V pátek testy v ČR potvrdily 4992 případů koronaviru, téměř o 3000 víc než před týdnem. To byl ale Štědrý den a méně se testovalo. První mezitýdenní růst od 1. prosince je tak zkreslený tím, že se srovnává pracovní den se svátkem. Dál ubylo lidí s covidem-19 v nemocnicích, jejich počet se dostal těsně nad 3000. Nižší byl naposledy počátkem listopadu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Úklid Prahy po silvestrovských oslavách začne tři hodiny po půlnoci

Úklid Prahy po silvestrovských oslavách zajistí padesátka pracovníků ručního čištění a přes dvě desítky strojů. Do ulic v centru města by měli první z nich vyrazit asi tři hodiny po půlnoci. Uklidit budou muset plochu o výměře zhruba 174.000 metrů čtverečních. 

Autor: Redakce, Praha, ČR, 1.1.2022