Pražský magistrát začal ověřovat dostupnost testů na covid-19

Pražský magistrát začal ověřovat dostupnost testů na covid-19. Důvodem je vládou plánované plošné testování všech zaměstnanců. Problémy při testování úřad neočekává. Na testování se chystají rovněž radnice jednotlivých městských částí. 

Praha 3 hledá firmu, která udělá úpravy Tachovského náměstí

Radnice Prahy 3 hledá stavební firmu, která udělá úpravy Tachovského náměstí pod Vítkovem. Odhadovaná hodnota zakázky je asi 47,8 milionu korun. Radnice plánuje lepší propojení prostranství s Vítkovem a cyklostezkou pod ním, vybudování středového prostranství nebo doplnění zeleně.

Praha 22 chce v roce 2022 investovat především do školské výstavby

Praha 22 bude hospodařit s příjmy 195,1 milionu korun a výdaji 234,58 milionu korun. Investovat se bude především do školské výstavby. Rozpočet schválilo ke konci loňského roku zastupitelstvo pražské Uhříněvsi na svém zasedání. Na rok 2021 byl schválen rozpočet s příjmy zhruba 184 milionů Kč a výdaji asi 212 milionů korun.

Praha 6 chystá povinné testování zaměstnanců

Radnice Prahy 6 se chystá na povinné testování svých zaměstnanců na covid-19, které by mělo začít 17. ledna. Úřad předběžně osloví dodavatele testů a v případě, že jí je neposkytne stát, několik tisíc jich koupí.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 4.1.2022