Obyvatelé Prahy 4 mají k dispozici nové griloviště v Hodkovičkách…

Nachází se Pod křížením ulic Klánova a Havlovického u venkovní posilovny v klidné lokalitě lesoparku Hodkovičky. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy nebo třeba zeleninu.

„Nové veřejné griloviště v Hodkovičkách navázalo na veleúspěšné griloviště na břehu Vltavy v Braníku a vhodně doplňuje altán, který v lesoparku v Hodkovičkách poskytuje přístřeší při nepřízni počasí,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011)„I když jsme je instalovali tak trochu mimo grilovací sezónu, je možné, pokud to počasí dovolí, grilovat se svařákem i teď.“
Nové griloviště bude v hlavní sezóně (od dubna do října) jedenkrát týdně uklízet a udržovat specializovaná firma, mimo sezonu bude servis dvoutýdenní. Přesto je samozřejmě nutné, aby lidé, kteří u něj bezpochyby stráví hezké chvíle, dbali na pořádek tak, aby si grilování užili i ti, kdo přijdou po nich. Zatím je třeba si přinést vlastní palivo – dřevo, dřevěné uhlí, popřípadě grilovací brikety, do budoucna MČ Praha 4 zvažuje, že bude pravidelně dodávat i vyschlé štípané dřevo z prořezávek stromů.

Autor: Redakce, Praha 4, ČR, 16.1.2022

Zdroj:

https://www.praha4.cz/Praha-4-vybudovala-dalsi-verejne-griloviste.html