Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 17.1.2022:

Vedení Prahy by mohlo zákaz podomního prodeje energií schválit do února

Zákaz podomního prodeje energií by mohl v Praze začít platit koncem února, řekl předseda pražského STAN a náměstek primátora Petr Hlubuček. Radní Hana Marvanová (STAN) zahájila přípravu nařízení zakazujícího podomní prodej elektřiny a plynu v metropoli, hnutí STAN se záměrem seznámilo koaliční partnery. V Praze již platí plošný zákaz podomního prodeje, ale podle zástupců STAN bude lepší pro energie vytvořit zvláštní nařízení, což nově umožňuje energetický zákon.

Praha se chce zaměřit na rozvoj cirkulární ekonomiky

Praha plánuje desítky projektů, které mají napomoci rozvoji tzv. cirkulární ekonomiky. Zaměří se na recyklaci odpadů ze stavebnictví a domácností, využívání dešťové vody nebo podporu městského zemědělství. Vyplývá to ze strategie, kterou schválili městští radní. Vedení Prahy již loni schválilo strategii adaptace města na klimatickou změnu, kterou kritizovaly opoziční ODS a ANO.

Praha zřídí fond spoluúčasti, kam developeři přispějí na infrastrukturu

Pražský magistrát zřídí Fond spoluúčasti investorů na rozvoji území, do kterého budou developeři po dohodě s městem přispívat na rozvoj infrastruktury. Důvodem je nedostatek peněz na vybudování nové infrastruktury, kterou má na starosti město. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Vedení města rovněž schválilo metodiku, podle které se bude postupovat. Dokument musí ještě schválit pražští zastupitelé.

Praha 5 zřejmě získá od magistrátu pozemky pro výstavbu základní školy

Pražský magistrát zřejmě převede na Prahu 5 pozemky u speciální základní školy mezi ulicemi V Cibulkách a Na Výši v Košířích. Městská část na nich chce postavit základní školu. Město by výměnou za parcely mělo získat od radnice pozemky v Nepomucké ulici, které by mohly v budoucnu sloužit pro speciální školství. Směnu schválili pražští radní, ještě o ní budou hlasovat zastupitelé.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha, ČR, 18.1.2022

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/i_pres_omezeni_spojena_s_pandemii_si_v.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ma_strategii_pro_prechod_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/gymnazium_ceskolipska_bude_v_letosnim.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nejvetsi_evropsky_vzdelavaci_festival.html

Psali jsme zde: