Praha 2 zahájila v těchto dnech stavební práce v sadech Svatopluka Čecha…

Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek z díla spisovatele Svatopluka Čecha.

zdroj: praha 2

„Vodní prvky, stejně jako i mlžítka a mlhoviště jsou mezi našimi obyvateli a obzvláště dětmi velice oblíbená. V horkých letních dnech, kdy jsou ulice rozpálené, přijdou každému vhod. Proto také jejich počet každý rok navyšujeme a v současné době je naši občané a návštěvníci naleznou celkem na 15 místech, v parcích, v ulicích i na náměstích. Nový vodní prvek v sadech Svatopluka Čecha bude nejen dominantou celého parku, ale jistě i vítaným osvěžením pro všechny,“ uvedla starostka Alexandra Udženija, která mimo jiné koordinuje projekty programu Udržitelná dvojka, v rámci kterého Praha 2 navrhuje a realizuje opatření v oblasti životního prostředí a adaptace na klimatické změny.

zdroj: praha 2

„Stav této centrální části parku a zejména vodního prvku byl už opravdu neutěšený. Jsem proto rád, že jsme konečně mohli začít s realizací projektu, který celý prostor promění v plnohodnotnou odpočinkovou zónu. Proměnou projde nejen stávající vodní prvek, ale i bezprostřední okolí. Obnovy se dočkají okolní chodníky i mobiliář parku. Trávník u vodního prvku bude automaticky zavlažován. Projekt pamatuje i na realizaci přívodu pro LED osvětlení pomníku Svatopluka Čecha,“ přibližuje záměr radnice Václav Vondrášek místostarosta pro oblast životního prostředí, oblast výstavby a územního rozvoje a oblast památkové péče.

Náklady na stavební práce činí včetně daně z přidané hodnoty celkem 39 305 595 Kč.

Autor: Redakce, Praha 2, ČR, 21.1.2022

Zdroj:

https://www.praha2.cz/Navstevniky-sadu-Svatopluka-Cecha-nove-osvezi-vodotrysky-mlzitka-a-brouzdaliste-1.html