Vlivný poradce primátora Hřiba Petr Přenosil dovedl PPP projekt výstavby Arény ledových sportů na Praze 11 na pokraj insolvence!

Poslední lednový den proběhlo Zastupitelstvo Prahy 11,  které svolal o své vůli pirátský starosta Jiří Dohnal, prý kvůli katastrofálnímu stavu pochybného pirátského projektu Arény ledových sportů. Zastupitelstvo svolal sám, bez podpory rady. Bez programu a bez materiálů. Z toho je jasně vidět, že starosta nejenže už nemá podporu zastupitelů, ale ani ostatních radních. A nic na tom nezmění ani cedulka „Areál ledových sportů“, kterou si dal ke jmenovce asi na znamení, že projektu stále věří.

Zdroj: Ondřej Prokop

Piráti původně skvělý záměr Arény ledových sportů, který vznikal za výrazné pomoci primátorky Adriany Krnáčové (ANO) za 3 roky dovedli na okraj propasti a hrozícímu vyhlášení insolvence. Hlavním strůjcem tohoto fatálního selhání je vlivný poradce primátora Hřiba – Petr Přenosil, dnes předseda správní rady celého společného podniku výstavby Arény ledových sportů. 

Po deseti hodinách jednání Zastupitelstva nebylo k výstavbě Arény ledových sportů přijato žádné usnesení. Zastupitelé se nebyli schopni shodnout ani na základním principu zda v projektu pokračovat tak jak byl započat nebo z něj vystoupit a podíl v něm prodat.

To je výsledek netransparentního jednání Pirátů a poradce primátora Petra Přenosila, kteří dlouhodobě zastupitelům nepodávají pravdivé či kompletní informace. Jak starosta Dohnal, tak Petr Přenosil byli při správě tohoto projektu v přímém přenosu nachytáni ze lži a ztratili tak jakoukoli důvěryhodnost pro další práce.

Zdroj: Ondřej Prokop

Osobně mě to mrzí, protože ledovou arénu od počátku podporuji a těším se až bude dokončena. Avšak nemůžu dopustit krytí možného tunelování veřejných prostředků na které máme dlouhodobě podezření a které nám nikdo do této chvíle nebyl schopen vyvrátit. Vedení společnosti odmítá zastupitelům zpřístupnit účetnictví, výpisy z bankovních účtů a další důležité doklady, abychom mohli provést řádnou kontrolu nakládání s prostředky daňových poplatníků, které jsme na začátku do projektu jako Praha 11 vložili.

Co bude dál? To musí říci Piráti, kteří projekt do této situace dostali. Já s kolegy z ANO budu nadále prosazovat nejkratší cestu při které se dostaneme zpět minimálně k tomu, co jsme do společného podniku vložili. Tedy prodej akcií za minimální cenu 40 mil. Kč. A za tyto peníze pak můžeme třeba opravit naše rozbité chodníky, silnice, školy, školky nebo vnitrobloky.

Autor: Ondřej Prokop, Redakce, Praha, ČR, 3.2.2022