Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 21.2.2022:

DPP plánuje v Praze letos začít testovat autobus na vodíkový pohon, pražští radní projekt schválili

Rada hl. m. Prahy schválila projekt Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na dlouhodobé testování autobusu na vodíkový pohon, jakož i jeho financování a uzavření memoranda o spolupráci při realizaci tohoto projektu mezi hl. m. Prahou, DPP a firmami Orlen Unipetrol RPA a Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation. DPP plánuje vodíkový autobus nasazovat na linku 170, zahájení testování předpokládá letos ve druhém pololetí a potrvá dva roky.

Metropolitní plán má zelenou. Praha vystaví jeho upravený návrh na konci dubna


Nově chystaný územní plán Prahy – Metropolitní plán – zpracovávaný Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) dostal kladná stanoviska od všech dotčených orgánů, a to zejména od Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva kultury a Ministerstva životního prostředí. Návrh plánu je tak nejenom v souladu s Politikou územního rozvoje ČR, ale i se všemi dotčenými orgány a veřejnými zájmy, které hájí. Výstava Metropolitního plánu bude zahájena 26. dubna v Centru architektury a městského plánování (CAMP).

Budova Gymnázia Loučanská potřebuje novou fasádu

Radou hl. m. Prahy byl odsouhlasen záměr na realizaci veřejné zakázky Gymnázium Loučanská v Praze 5, díky které bude provedena rekonstrukce fasády budovy školy. Financování bude hrazeno z rozpočtu hl. m. Prahy z kapitoly 04 – Školství, mládež a sport v předpokládané výši necelých 13 milionů korun.

Praha poskytne dotace na adiktologické služby ve výši 65 milionů korun

Radní hl. m. Prahy na svém zasedání projednali poskytnutí dotací pro adiktologické služby pro letošní rok a další dlouhodobé programy. Celkově se bude jednat o 65 milionů korun. Do programu bylo přijato 64 žádostí včetně projektů městských částí a podpořeny budou jak terénní služby, tak i denní stacionáře či preventivní programy. Dotace nad 200 tisíc korun musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.

V hlavním městě je od 1. března zakázán podomní prodej energetických služeb

Rada hl. m. Prahy na návrh radních za hnutí STAN schválila nařízení, kterým se zakazují některé formy prodeje zboží a poskytování služeb v energetických odvětvích. Smyslem tohoto opatření je, aby hlavní město ochránilo Pražany před tzv. „energošmejdy“, kteří často nutí seniory, matky samoživitelky a další obyvatele do uzavírání nevýhodných smluv.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 22.2.2022

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/dpp_planuje_v_praze_letos_zacit_testovat.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/metropolitni_plan_ma_zelenou_praha.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/budova_gymnazia_loucanska_potrebuje.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_poskytne_dotace_na_adiktologicke.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_hlavnim_meste_je_od_1_brezna_zakazan.html

Psali jsme zde: