Přinášíme informace o rozhodnutích 34. zasedání ZHMP…

Pražští zastupitelé zasedali opět až do pátečních nočních hodin, zasedání ovlivnila válka na Ukrajině…

Dále se řešila bytová politika, kdy se mluvilo o některých problémech nájemníků, kdy se prostě nedodržují pravidla hygieny u některých sociálních případů, v městských bytech, nebo i výstavba u koupaliště Džbán. Zasedání bylo odpoledne přerušeno a zastupitelé šli na demonstraci na Václavské náměstí podpořit Ukrajinu. Zasedání ZHMP se následně protáhlo až do páteční 2 hodiny ranní.

34. zasedání ZHMP jsme sledovali zde:

Souhrn rozhodnutí pražských zastupitelů na 34. zasedání ZHMP:

Praha rozdělí městským částem 500 milionů korun na investiční projekty

Hlavní město Praha poskytne 500 milionů korun městským částem z investiční rezervy na investiční projekty. Finance půjdou na 70 projektů v oblastech školství, sociální oblasti nebo obnovy veřejného prostoru a zeleně.

Praha pošle 10 milionů korun na humanitární pomoc Ukrajině a bude jednat o ubytování pro ukrajinské rodiny

Zastupitelé hlavního města Prahy schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun české humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Jedná se o první okamžitou reakci na nastalou situaci, následně vznikne při Radě hl. m. Prahy pracovní skupina složená ze zástupců všech koaličních i opozičních stran, která bude řešit v koordinaci s ministerstvy další postup Prahy.

Praha zamítla pořízení změny územního plánu k zástavbě u Džbánu

Praha nepořídí změnu územního plánu, která by umožnila firmě Molepo stavět na pozemcích v okolí nádrže Džbán. Podnět ke změně zamítli městští zastupitelé. Ohledně pozemků a způsobu jejich prodeje v roce 2012 se rozhořel politický spor zejména mezi koaliční Prahou Sobě a opoziční ODS.

Jednání ZHMP bylo ukončeno až v pátek 25.2.2022 ráno ve 2 hod. Další se koná 24. března 2022.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 25.2.2022

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_rozdeli_mestskym_castem_500.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_posle_10_milionu_korun_na.html

Psali jsme zde: