Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 28.2.2022:

Hlavní město koordinuje pomoc Ukrajině s městskými částmi

Ve snaze poskytnout Ukrajině a jejím obyvatelům co největší pomoc svolal primátor hl. m. prahy Zdeněk Hřib společné jednání se starosty městských částí a zástupci složek IZS. Cílem jednání byla zejména koordinace magistrátu a městských částí, sjednocení komunikace i vzájemné předání informací.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_koordinuje_pomoc_ukrajine_s.html

Praha podepsala Memorandum o spolupráci s UMPRUM

Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) bylo podepsáno na půdě Magistrátu hl. m. Prahy. Slavnostního aktu se zúčastnili radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral a rektor UMPRUM Jindřich Vybíral. Obě strany podpisem potvrdily svůj zájem rozvíjet vzájemnou spolupráci, a to zejména v oblasti rozvoje kulturních a kreativních průmyslů i na výstavních a vzdělávacích projektech. Už minulé pondělí samotné memorandum schválili pražští radní.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podepsala_memorandum_o_spolupraci_2.html

Plány pro největší pražský brownfield jdou do finále. V Bubnech se bude moci začít stavět do tří let

Nová městská čtvrť v Holešovicích pro 25 tisíc obyvatel je opět o krok blíže k výstavbě. Změna územního plánu pro největší pražský brownfield se dostala až do finální fáze a jde do tzv. veřejného projednání. Veřejnost má nyní možnost se k budoucí podobě území vyjádřit a po vypořádání všech připomínek může být do roka schválená, čímž bude jeden z největších pražských brownfieldů „odemknutý“. Jedná se o první celoměstsky významnou změnu územního plánu v Praze, která se v tak krátkém čase dostala do „cílové rovinky“. Pro veřejnost bude v lokalitě informační kontejner, aby se všichni mohli s návrhem seznámit a sdělit své podněty.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/plany_pro_nejvetsi_prazsky_brownfield.html

Praha začne monitorovat mikroklima, aby lépe zvládala letní vlny horka a sucha

Městská společnost Operátor ICT (OICT) začne v Praze sledovat různé mikroklimatické parametry. Hlavní město díky tomu do budoucna získá podklady pro zmírnění extrémních vln horka a sucha. Rada hl. m. Prahy schválila smlouvu na Monitoring mikroklimatických parametrů urbanizovaného prostředí.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_zacne_monitorovat_mikroklima_aby.html

Nové koleje, méně hluku a hospodaření s dešťovou vodou. Žižkovské ulice dostanou nový kabát

Rada hlavního města Prahy posvětila plány na budoucí podobu jedné z nejvýznamnějších žižkovských ulic – Seifertovy. Úpravy však čekají i ulici Táboritskou a Jičínskou. Úkol vypracovat dvě koncepční studie na revitalizaci těchto ulic dostal Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) již v roce 2019. V ulicích se totiž chystá rekonstrukce tramvajové trati, což je příležitost k celkové proměně veřejného prostranství. V Seifertově ulici a okolí by pak mělo dojít k pilotnímu uplatnění principů modrozelené infrastruktury a hospodaření s dešťovou vodou.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nove_koleje_mene_hluku_a_hospodareni_s.html

Pro ukrajinské občany bude veřejná doprava v Praze zdarma

Rada hl. m. Prahy rozhodla o zavedení bezplatné přepravy pro občany Ukrajiny ve veřejné dopravě na území Prahy, a to s okamžitou platností. K prokázání nároku na bezplatnou přepravu stačí předložit platný cestovní pas nebo občanský průkaz Ukrajiny.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/pro_ukrajinske_obcany_bude_verejna.html

Praha podepíše memorandum s Univerzitou Karlovou o spolupráci na rozvoji sociální práce a sociálních služeb v hlavním městě

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila návrh Memoranda o spolupráci na rozvoji sociální práce a sociálních služeb v hlavním městě Praze prostřednictvím systémové podpory vzdělávání, praxe, výzkumu a inovací. Memorandum uzavře s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy, a to konkrétně s Katedrou sociální práce.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 1.3.2022

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/dpp_planuje_v_praze_letos_zacit_testovat.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/metropolitni_plan_ma_zelenou_praha.html

Psali jsme zde: