Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 7.3.2022:

Praha uvolní 250 milionů korun na pomoc Ukrajině

Rada hl. m. Prahy dnes jednomyslně odsouhlasila uvolnění 250 milionů korun na humanitární a materiální pomoc Ukrajině a jejím občanům na útěku před ruskou invazí. Prostředky bude postupně uvolňovat vedení města na konkrétní pomoc podle aktuální potřeby.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_uvolni_250_milionu_korun_na_pomoc.html

V pražských základních školách se do výuky tělocviku zapojí sportovní trenéři

Hlavní město spouští program pro zkvalitnění výuky tělesné výchovy na základních školách, do které se zapojí sportovní trenéři. Cílem je dětem zkvalitnit a zatraktivnit pohybové aktivity, aby si k nim vytvořily pozitivní vztah. Praha na tento program ze svého rozpočtu uvolní 5 milionů korun. 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_prazskych_zakladnich_skolach_se_do.html

Praha chystá výstavbu městských bytů ve Vršovicích, připravuje se i na rekonstrukci legendárního stadionu Bohemians

Nájemní městský dům, rekonstrukce fotbalového stadionu Ďolíček a výstavba sportovní haly Přípotoční. Proměna důležitého území ve Vršovicích včetně záchrany legendárního fotbalového stadionu Bohemians získává konkrétní obrysy. Rada hl. m. Prahy na zasedání schválila rámec projektového záměru, což je předpokladem pro přípravu samotných investic. Na jednotlivé akce připraví Pražská developerská společnost (PDS), která má proměnu lokality na starosti, architektonické soutěže.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_chysta_vystavbu_mestskych_bytu_ve.html

Praha vyhlašuje program na pomoc sportovištím, které postihlo skokové navýšení cen energií

V souvislosti s pokračujícím zvyšováním cen energií a s tím spojeným nárůstem provozních nákladů pražských sportovišť vyhlašuje hlavní město dotační program, který má za cíl zmírnit ekonomické dopady na energeticky náročná sportovní zařízení. Pro tyto účely bude z rozpočtu Prahy poskytnuto 25 milionů korun.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vyhlasuje_program_na_pomoc.html

Objekt VOŠ Jahodovka v Praze 10 rozšíří po rekonstrukci svoji kapacitu pro výuku

Radou hl. m. Prahy byl odsouhlasen záměr veřejné zakázky na rekonstrukci pavilonu B Vyšší odborné školy sociálně právní – Jahodovka. Financování bude hrazeno z rozpočtu Prahy v předpokládané výši necelých 19 milionů korun.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/objekt_vos_jahodovka_v_praze_10_rozsiri.html

Šatník v Pražské tržnici nabízí materiální pomoc příchozím z Ukrajiny

Ukrajinští občané prchající před válkou mohou přicházet do Šatníku v Pražské tržnici pro materiální pomoc – na místě je zdarma k dispozici oblečení, obuv, hygienické potřeby, vybavení pro děti nebo základní trvanlivé jídlo. Šatník se nachází v hale 13 v Pražské tržnici a má otevřeno každý den kromě neděle od 10:00 do 17:00 hodin.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/satnik_v_prazske_trznici_nabizi.html

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 8.3.2022

Psali jsme zde: