Zahájili jsme další etapu revitalizace parku Riegrovy sady, které se tak po její úspěšné realizaci stanou ještě více příjemnějším místem pro trávení volného času a to napříč generacemi od maminek s malými dětmi, přes teenagery až po seniory…

V Praze 2 pro nás bylo životní prostředí vždy prioritou, a proto se návštěvníci parku mohou například těšit na rozšíření stávající zeleně. V rámci revitalizace našeho největšího parku totiž dojde k výsadbě téměř 50 nových stromů, cibulovin, keřů a dalších rostlin. Výsadba zeleně je navíc koncipována tak, aby návštěvníkům parku obklopených zelení zůstal zachován nádherný výhled na severní část města.

Nově také vznikne propojení Riegrových sadů s Rajskou zahradou, kdy cesta bude lemována duby, jabloněmi a třešněmi. To jistě ocení většina návštěvníků, která tuto část parku ráda a s oblibou navštěvuje.

Při revitalizaci parku myslíme samozřejmě i na adaptaci na klimatické změny. Dojde tak k vybudování odvodňovacích žlabů, které budou odvádět dešťovou vodu do speciálních podzemních galerií, díky kterým dojde ke zlepšení vodních poměrů v parku. V horkých letních dnech zase děti i dospělí ocení nově vybudovaná pítka, která budou uzpůsobena i pro psy.

Revitalizace ale počítá také se spoustou dalších věcí, aby park byl opravdu plnohodnotným klidným a odpočinkovým místem pro každého. Rekonstrukcí si tak projde stávající historické ptačí pítko a bude zhotovena replika litinové pumpy, přibydou lavičky a odpadkové koše. Dále také bude obnoveno příjemné romantické zákoutí poblíž mateřské školy Vozová a nedaleko „Mlíkárny“ vznikne místo z přírodních kamenů, které se podobá hledišti pro diváky. A právě toto místo se stane jistě jedním z nejoblíbenějších pro všechny návštěvníky bez ohledu na věk.

A aby revitalizace byla opravdu kompletní, nesmí chybět ani nahrazení stávajících parkových cest novými. Ty budou svou barvou a materiálem šetrné k zdejšímu prostředí a krásně do konceptu celé revitalizace zapadnou.

Na závěr nám naši milí spoluobčané a návštěvníci parku dovolte se omluvit za případné komplikace, které vám probíhající stavba může způsobit. Na konci roku, až bude vše hotové, ale všichni novou podobu této části Riegrových sadů jistě oceníme. Opravdu se máte na co těšit.

Autor: Redakce, Praha 2, ČR, 17.3.2022

Zdroj:

https://www.praha2.cz/revitalizace-riegrovych-sadu/d-109624/p1=1001