Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 4.4.2022:

Praha jako první úřad v Česku zavede normu, která efektivně a systémově snižuje riziko korupce

Pražští radní rozhodli o zavedení protikorupční normy označované ISO 37001 pro Magistrát hl. m. Prahy. Norma popisuje, jak má vypadat systém opatření pro prevenci, detekci a řešení nekalého, neetického, podvodného či nezákonného jednání v organizaci. Standard z roku 2016 vychází z nejpřísnějších národních protikorupčních norem i souvisejících mezinárodních úmluv.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_jako_prvni_urad_v_cesku_zavede.html

Praha finančně podpoří projekty městských částí na podporu odstraňování bariér ve městě

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila poskytnutí investičních dotací městským částem v rámci Programu podpory v oblasti přístupnosti a odstraňování bariér na území hl. města Prahy pro rok 2022. Na základě odborného posouzení bylo nakonec vybráno 5 projektů, které si rozdělí celkem téměř 3 345 000 korun.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_financne_podpori_projekty.html

Praha finančně podpoří projekty městských částí na podporu odstraňování bariér ve městě

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila poskytnutí investičních dotací městským částem v rámci Programu podpory v oblasti přístupnosti a odstraňování bariér na území hl. města Prahy pro rok 2022. Na základě odborného posouzení bylo nakonec vybráno 5 projektů, které si rozdělí celkem téměř 3 345 000 korun.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_financne_podpori_projekty.html

Hlavní město vrátí legionářské pamětní desky na Staroměstskou radnici. Přispěje také na obnovu desky sokolů

Radní hl. m. Prahy souhlasili s restaurováním a znovuosazením dvou pamětních desek legionářů na budovu Staroměstské radnice. Desky budou vráceny na radnici v sobotu 2. července 2022 u příležitosti 105 let výročí bitvy u Zborova, kde zvítězili českoslovenští legionáři. Současně radní souhlasili s poskytnutím daru sokolům k obnově pamětní desky, která připomíná jejich oběť v bojích o Slovensko v roce 1919.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_vrati_legionarske_pametni.html

Praha zastropovala jízdné v aplikaci PID Lítačka. Za celodenní jízdné lidé nezaplatí více než 120 korun

Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšiřuje ve spolupráci s Regionálním organizátorem pražské integrované dopravy (ROPID) další funkcionality aplikace PID Lítačka. Nově přibylo denní zastropování jízdného – tzv. capping. Cestující, kteří si v rámci aplikace kupují jednorázové jízdenky, již za den nezaplatí více, než je cena denního jízdného. Zastropování jízdného platí na území hl. m. Prahy, tedy v pásmech P+0+B.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_zastropovala_jizdne_v_aplikaci_pid.html

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 5.4.2022

Psali jsme zde: