Přinášíme informace o rozhodnutích 36. zasedání ZHMP…

Jednání se neslo v duchu problémů kvůli válce na Ukrajině, problémy jak dál a kam s uprchlíky a také, jak zajistit pro město plyn. Zastupitelé řešili, že město musí půjčit Pražské plynárenské 2 miliardy korun. To nakonec odhlasovali.

Pražská ODS: Malá domů Prahy Sobě? Za pronájem sídla TSK půjde téměř 200 milionů korun do soukromých rukou

Pražská ODS na včerejším jednání pražského zastupitelstva otevřela téma nového sídla TSK. Městem řízená a Prahou Sobě dozorovaná firma totiž v době pandemie a ekonomické nejistoty uzavřela sedmiletou smlouvu na pronájem luxusních kancelářských prostor v Centru Stromovka. Soukromému subjektu tak i s náklady na služby (bez inflace) město zaplatí necelých 200 milionů korun.

36. zasedání ZHMP jsme sledovali zde:

Rozhodnutí pražských zastupitelů na 36. zasedání ZHMP:

Magistrát půjčí Pražské plynárenské dvě miliardy korun. Má za ně nakoupit zásoby plynu na zimu

Pražský magistrát půjčí své firmě Pražská plynárenská (PPAS) dvě miliardy korun na nákup plynu na další zimu. Úvěr ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Rozhodli také o tom, že se město za firmu zaručí u bank, u kterých společnost úvěruje. Důvodem podpory jsou ceny plynu, které od loňska prudce rostou. Podle zástupců PPAS vzrostly meziročně desetinásobně.

Jednání tentokrát skončilo dříve, ještě během noci. Další jednání ZHMP bude 26.5.2022.

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 29.4.2022

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/informace_k_jednani_zastupitelstva_hl_m.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/programy_a_zapisy_zasedani/primy_prenos_zasedani_zhmp/index.html

Psali jsme zde: