Přinášíme informace o rozhodnutích 37. zasedání ZHMP…

Zasedání řešilo opět Ukrajinské uprchlíky. Také se řešilo odnětí čestného občanství maršálu Koněvovi, to zastupitelé odhlasovali. Na interpelacích, proti tomu protestovala část Pražanů. Pražský magistrát také nakoupí 35 bytů od akciové společnosti Správa zbytkového majetku MČ Prahy 3, jejímž vlastníkem je žižkovská radnice.

  1. zasedání ZHMP jsme sledovali zde:

Rozhodnutí pražských zastupitelů na 37. zasedání ZHMP:

Sovětský maršál Koněv přestal být čestným občanem Prahy, rozhodli zastupitelé

Sovětský maršál Ivan Koněv (1897 až 1973) přestal být čestným občanem Prahy, kterým byl od června 1945. Důvodem jsou některé jeho problematické činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Odebrání občanství kritizovali někteří opoziční zastupitelé ANO, kteří to považují za zbytečné gesto a populistický krok. V diskusi občanů také vystoupila žena, která velebila ruského prezidenta Vladimira Putina. Na protest proti jejímu vystoupení zastupitelé pískali a tloukli do stolů.

Magistrát koupí 35 bytů od firmy patřící radnici Prahy 3 za 223 milionů Kč

Pražský magistrát nakoupí 35 bytů od akciové společnosti Správa zbytkového majetku MČ Prahy 3, jejímž vlastníkem je žižkovská radnice. Za byty město zaplatí 222,61 milionu korun. Všechny kupované byty mají své nájemníky, kteří budou moci v bytech zůstat. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Nákup kritizovali někteří opoziční zastupitelé.

Zasedání bylo ukončeno v pátek v 0.30 hod…Další zasedání ZHMP bude 16.6.2022…

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 27.5.2022

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/informace_k_jednani_zastupitelstva_hl_m.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/programy_a_zapisy_zasedani/primy_prenos_zasedani_zhmp/index.html

Psali jsme zde: