Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 6.6.2022:

Praha naváže spolupráci s UNICEF v oblasti humanitární pomoci. Jednání se budou týkat i finančního příspěvku

Na zasedání schválili návrh memoranda mezi hlavním městem Prahou a Dětským fondem OSN (UNICEF). V řádu dní jej následně podepíše primátor Zdeněk Hřib. Praha se tak inspiruje Varšavou, která již podobnou spolupráci uzavřela. Podle slov jejího primátora funguje velice dobře a významným způsobem pomáhá řešit v polské metropoli uprchlickou situaci.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_navaze_spolupraci_s_unicef_v.html

Vesmír na dosah ruky: Praha pořídí do planetária nejmodernější promítací technologii na světě

Rada hlavního města schválila pořízení nového projekčního systému pro Planetárium Praha. Technologie stávajícího projektoru je zastaralá a na konci své životnosti. Kvalitu obrazu navíc snižuje desítky let stará projekční plocha kopule. Dosluhující projekční systém proto zcela nahradí nová LED-Dome technologie, která vytvoří samostatnou kopuli pokrytou desítkami milionů LED diod. Hlavní město za ni zaplatí 250 milionů korun a modernizací tak vznikne největší planetárium s touto pokročilou technologií na světě.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/vesmir_na_dosah_ruky_praha_poridi_do.html

Praha vstoupí do spolku Otevřená města, který rozvíjí IT samospráv a snižuje náklady

Rada hl. m. Prahy v souladu s programovým prohlášením koalice odsouhlasila vstup hlavního města do spolku Otevřená města. Jeho cílem je rozvíjet otevřené fungování veřejné správy, a to zejména samospráv, a zvyšovat povědomí o možnostech digitalizace. Podporuje také pravidelné zveřejňování informací a transparentní rozhodování i zapojování veřejnosti. Materiál bude ještě schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vstoupi_do_spolku_otevrena_mesta.html

Praha podpoří rozvoj sportovní infrastruktury, je připravena financovat 26 investičních akcí za necelých 168 milionů

Na základě Plánu rozvoje sportu a sportovních zařízení v hl. m. Praze 2021-2032 byl pražskými radními projednán materiál navrhující financování 26 investičních akcí v jednotlivých městských částech, které vychází z vytvořeného zásobníku investičních projektů v oblasti rozvoje sportovní infrastruktury. Mezi ně Praha plánuje rozdělit bezmála 168 milionů korun. Návrh ještě musí schválit zastupitelstvo.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podpori_rozvoj_sportovni.html

Střední škola automobilní a informatiky se bude pyšnit novou přednáškovou aulou

Pražští radní schválili návrh záměru veřejné zakázky Střední školy automobilní a informatiky v Praze 10 na vybudování auly, která bude koncipována jako velký přednáškový sál. Financování bude hrazeno z rozpočtu hl. m. Prahy z kapitoly 04 – Školství, mládež a sport v předpokládané výši přes 7 milionů korun bez DPH.

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/stredni_skola_automobilni_a_informatiky.html

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 7.6.2022

Psali jsme zde: