Jak, jsme opakovaně informovali, vztahy při sestavování volební kandidátky Pirátů, na Praze 8 se neustále vyostřují…

Po nedávném odstoupení dvou kandidátů a také přímo zastupitelů na Praze 8, se jeden z nich (Martin Staněk) také rozhodl rezignovat na funkci ve vedení místních Pirátů. Distanc členů Pirátů, od lídra kandidátky Martina Štěrby se tak neustále prohlubuje.

Zdroj: Print screen Piráti Praha 8 forum

Podle zdroje z Pirátské strany Praha 8 má zdejší buňka vůbec problém postavit kandidátní listinu, protože nejsou zájemci kteří by chtěli spojit svoje jméno s Piráti Praha 8. Momentálně chybí 25 lidí aby naplnili celou kandidátní listinu…

Podle informací z pirátské strany jsou spouštěčem pro další boje uvnitř Pirátské strany některé aktivity Martina Štěrby na sociálních sítích a jeho nevyjasněné financování z pražských radnic a magistrátu.

Jak vidno, spory jsou u Pirátů velké, když nechtějí na její kandidátce obhajovat svoje mandáty i zastupitelé, kteří prostě zjevně nechtějí být na kandidátce právě s Martinem Štěrbou, který ji jako lídr na starostu Praha 8 vede. 

Situaci budeme i nadále sledovat.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 8.6.2022

Zdroj:

https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=945&t=61594&sid=2a35d8cb2edfd9f00b6e13d77fd3f6c5&fbclid=IwAR38gdEwLLC1bpkz1bPb8ITQLXcMvudyYpa47aZT7GWN64RwdWQCPVRoz-U

Psali jsme zde: