PRAHA: 3. mimořádné zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy 
Mimořádné zasedání, bylo právě ukončeno. Trvalo skoro 11 hodin…
primátor Zdeněk Hřib (Piráti), ani náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praga Sobě), kvůli kauze Dozimetr, nepadli…

PRAHA: 3. mimořádné zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy 
ZHMP – návrh na odvolání náměstka pro dopravu Adama Scheinherra

Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr se sice v kauze Dozimetr, mafiánské skupině Petra Hlubučka, snaží tvářit jako Mirek Dušín a stavit se do role „já nic, já muzikant“, během dnešního jednání pražského zastupitelstva však vyšlo najevo několik skutečností, které jsou minimálně podezřelé.

Tématem diskuze se dnes stala osoba obviněného Matěje Augustina, kterého do správní rady Dopravního podniku Praha prosadil Petr Hlubuček. Adam Scheinherr byl sice zprvu proti jeho jmenování, koncem roku 2019 však nakonec právě jeho hlasem Augustin do správní rady zvolen byl. Proč Scheinherr Augustina nakonec podpořil zůstává otázkou. Zvlášť když už o pár měsíců později Scheinherr podal trestní oznámení, ve kterém Augustin podle nynějších zjištění policie už figuroval. 

O to skandálnější mi pak přijde další rozhodnutí Adama Scheinherra, který v loňském roce podpořil vznik společného podniku Nové Holešovice a.s., ve kterém Augustin opět figuruje, tentokrát jako místopředseda představenstva. 

Z logiky věci se pak ptám, co vedlo Adama Scheinherra k tomu, aby člověka, u kterého měl podezření z trestné činnosti, podpořil do další městské firmy? 

I s ohledem na výše zmíněné jsem dnes navrhl odvolání náměstka Adama Scheinherra z funkce. Je dle mého politicky odpovědný za mafii v dopravním podniku. Zbytky pirátské magistrátní koalice ho však podržely a návrh neprošel. 

Ing. Ondřej Prokop
předseda hnutí ANO v Praze

PRAHA: 3. mimořádné zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy

FIRMY OBVINĚNÝCH V KAUZE DOZIMETR DODÁVAJÍ SLUŽBY PRAŽSKÉMU MAGISTRÁTU I MĚSTSKÝM FIRMÁM

Pražská ODS požaduje audit, který prověří IT zakázky na odboru informatických činností, které jsou v gesci primátora Zdeňka Hřiba (PIRÁTI), a městském Operátorovi ICT. Řada z uskutečněných zakázek provedených v posledních letech je spojená s obviněnými v kauze DPP Pavlem Dovhomiljou a Marošem Jančovičem.

PRAHA: 3. mimořádné zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy 
Řeší se program, vše se točí kolem kauzy exnáměstka primátora za STAN, Petra Hlubučka…

PRAHA: 3. mimořádné zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy 

PRAHA: 3. mimořádné zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy 

Zasedání začalo. Hlavní bod programu je kauza korupce STANu v DPP…

Zasedání, se koná dnes v pondělí 27.6.2022 a začíná v 11.30 hod…

Celý program zde:

https://www.praha.eu/public/2a/4e/c9/3449385_1234741_Svolani_3._mimoradneho_zasedani_ZHMP_27._6._2022.pdf

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/informace_k_jednani_zastupitelstva_hl_m.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/programy_a_zapisy_zasedani/primy_prenos_zasedani_zhmp/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 27.6.2022

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/2022/06/26/praha-3-mimoradne-zasedani-zastupitelstva-hlavniho-mesta-prahy-program/