Hlavní město Praha po dohodě s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy rozhodlo o uzavření stanového městečka pro uprchlíky z Ukrajiny v Malešicích dne 26. července 2022…

Hlavními důvody jsou zvládnutí aktuální situace a klesající počet klientů. Nadále bude od středy 27. července fungovat pouze městečko v Troji.

Hlavní město doposud provozuje dvě stanová městečka určená pro ukrajinské uprchlíky v Malešicích a v Troji. Počty klientů v obou městečkách v posledních týdnech výrazně klesají a ke dni 27. července je plánováno spojení obou stanových městeček do areálu v Troji. Hlavní město Praha bude i nadále poskytovat dočasné nouzové přístřeší žadatelům o dočasnou ochranu a také osobám, které se ocitly v pozici osoby bez domova, ovšem pouze v tomto areálu.

„Otevření stanových městeček jsme vnímali jako krajní a dočasné řešení, ke kterému jsme přistoupili kvůli velkému počtu příchozích uprchlíků do přetíženého hlavního města. Jedno z nich sloužilo jako „čekárna“ asistenčního centra, druhé poskytovalo nouzové přístřeší pro lidi, kteří neměli kam jinam jít. Situaci se nám podařilo dostat pod kontrolu, proto zůstane v provozu už jenom jedno z městeček. Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli nebo nadále podílejí na jejich provozu,“ říká Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy.

Ve stanovém městečku v Malešicích budou klienti naposledy v úterý 26. července, v rámci toho dne se uskuteční přestěhování do areálu v Troji. K tomuto rozhodnutí vedlo mj. zvládnutí aktuální situace a klesající počet klientů.

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 25.7.2022

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_necha_od_poloviny_pristiho_tydne_v.html